Çalışma Saatleri: 09:00 - 18:00
Whatsapp: +90 533 010 40 10

EVDE/HASTANEDE VAC TEDAVİSİ

EVDE/HASTANEDE VAC TEDAVİSİ

VACUM TEDAVİSİ NEDİR?

Topivac ileri teknoloji ile üretilmiş bir cihaz ve setten oluşan yara bakım sistemidir. Topivac sistemi yara üzerinde vakum yapıp kapama setine negatif basınç oluşturarak Subatmosferik basınç sağlamanın yanı sıra, yaranın hızlı iyileşmesi için yaraya gerekli oksijen, ozon desteği direk sağlar.

Ayrıca yara yıkamayı ve antiseptikle yara yıkamayı yapar ve yaranın nemini dengeler. Kronik yaralar, yanık yaraları ve her türlü açık yaraların tedavisinde kullanılır.

TopiVac yara odağına verdiği Oksijeni özel yara kapama pedleri sayesinde doğrudan hücreye difüze ettirerek hücresel boyutta iyileşme sürecini hızlandırır, bakterilerin üremesini engeller ve yara bölgesindeki lökosit aktivasyonu güçlendirmesine yardımcı olur.

Ozon gazı sayesinde direnç gelişmeden geniş spektrumda mikroorganizmaları öldürür ve enfeksiyon gelişimini önler. Organik fonksiyonların yeniden canlanmasını ve hücresel boyutta bağışıklık sisteminin devreye girmesini sağlar.

Elektrostimilasyon sayesinde cilt, cilt altı dokuların ve derin kas gruplarının yüksek frekanslı elektriksel uyarılarla aktive edilmesini sağlar. Topivac yapabildiği elektrostimülasyon tedavi işlemi ile yaradaki ve kas dokusundaki iyileşme sürecini çok ciddi oranda hızlandırır ve özellikle kronik yaralarda hasta için önemli bir sorun olan ağrıyı azaltır.

Özel dizayn edilmiş yara kapama pedleri sayesinde negatif basınç altında verdiği oksijen ve ozonu dokuya zarar vermeden yaraya ulaştırarak iyileşme sürecini sürdürür.

Tüm bu özellikleri bir arada sunabilen TopiVac başta kronik yaralar ve yanık yaraları olmak üzere, tüm yaraların hızlı ve uygun koşullarda, enfeksiyon riskinden uzak iyileşmesini sağlayan yüksek teknoloji bir tedavi sistemidir.

Modellere göre negatif basınç'ın yanı sıra, Okisjen, Ozon, elektrostimulasyon gibi diğer özellikler de kullanıma sunulmaktadır.

Hangi tedavilerde kullanılır?

● Diyabetik Ayak Yarası, Bası Yarası, Kronik Yara, İyileşmeyen Yara, Yanık Yarası, Enfekte Yaralar da vb. yara tedavilerinde, yaranın hızlı iyileşmesi için kullanılır.

● Aktif kapama yöntemi / topikal negatif basınç / vakum yardımlı kapama / vacuum-assisted / npwt / closure vac: Açık yara iyileşmesinde kullanılan yöntemlerden biridir.

● Yara yatağından eksudayı çeker. Granülizasyonu arttırır. Yara iyileşmesini hızlandırır.

● Enfekte yaralarda yaraların temizlenmeden kullanılması tavsiye edilmez. Yara temizlendikten sonra kullanılmalıdır.

● Yarada granülizasyonu sağlayarak yüksek iyileşme etkinliği mevcuttur.

 Yarada %50-70 daha hızlı iyileşme sağlar.


Detaylı bilgi için 0533 010 40 10